Péče, ošetření a údržba kabelky

Péče o kabelky, kožené kabelky


Ošetření a údržba kabelky
Správné používání kožených kabelek.


Ošetrovanie a údržba  kabelek. Na výrobu kabelek se používá široký sortiment materiálů od mnoha druhů kůže až po materiály syntetické a textil. Převažující materiál kabelky je vyznačen na každé visačce kabelky, příp. je zvýrazněn v názvu kabelky. To, o jaký druh kůže se jedná, najdete u nás vždy v popisu kabelky.

Může jít o tyto druhy kůže
Hladká useň je useň s jemně malými a strukturovanými póry. Hladkou useň čistíme navlhčeným měkkým hadříkem, vhodným kartáčkem nebo čisticími prostředky, které jsou vhodné pro čištění kožené výrobky.
Suchou useň ošetřete krémem požadovaného odstínu a vyleštěte. Ak dojde k promáčení, dbejte na včasné vysušení (nikdy ne v blízkosti silného zdroje tepla nebo na přímém slunci) a nakrémování krémem pro příslušný druh usně a typ její povrchové úpravy. Pro občasnou údržbu lze použít i samolešticí hubky.Příp. rozdíly v zabarvení materiálu jsou charakteristickým znakem přírodní kůže a nejsou předmětem reklamace. Syté a pastelové barvy usně mohou po jisté době užívání zesvětlit, stejně jako bílá barva může po jisté době mírně zežloutnout. Tomu lze částečně zabránit používáním bezbarvého krému.
Lakovaná useň - je hladká useň s lesklým povrchem, který je velmi choulostivý na mechanické poškození, chemické vlivy, vlhkost a vysoké či příliš nízké teploty. Výrobky proto dlouhodobě nevystavujte extrémním teplotám a přímému působení slunečního tepla. Kabelku ošetřujte speciálními přípravky na lakované usně, které pomáhají uchovat pružnost lakované vrstvy.
Provrstvená useň - je useň, která má na povrchu nanesenou či připojenou vrstvu fólie nebo plastu. Má podobné vlastnosti jako laková useň. Tento materiál otřete vlhkým hadříkem a otřete do sucha nebo používejte prostředky určené k ošetření syntetických materiálů. Nosnost kabelky záleží na její velikosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnost obsahu v kabelce musí být přímo úměrná typu výrobku a pevnosti materiálu.
Vlasová useň - je useň broušená po líci nebo rubu. Vlasovou useň prosím nikdy nekrémujte. Vlasovou useň čistěte gumovou kartáčkem na semiš.

Ošetřujte vhodnými impregnačními přípravky ve sprejích určené pro tento typ usně. Tyto přípravky oživují barvu a mohou být barevné nebo bezbarvé. Důležité je ošetření vlasových usní vhodnou impregnací zvyšující odolnost proti vodě.
Nosnost kabelky záleží na její tvaru, velikosti a pevnosti materiálu. Hmotnost obsahu v kabelce musí být přímo úměrná pevnosti materiálu a typu výrobku.Při nákupu zvažte na jaký účel budete kabelku používat , či na  společenské, každodenní nošení,  nákupní či jiné. Nepřetěžujte jejich - hmotnost obsahu musí být úměrná typu výrobku a pevnosti použitého materiálu. Pokud výrobek déle nepoužíváte, snažte se zachovat jeho tvar a uložením do proti prachového obalu.

Mokrý výrobek z kůže třeba nechat volně vysušit nikdy ne na přímém slunci nebo na tepelném zdroji, ale při pokojové teplotě.


Způsob odstranění skvrn od vody:
navlhčete párou, příp. jemným rozprašovačem

nevytírejte a nechte pozvolna uschnout
vytřete vlhkou houbou a nakrémujte krémem, který odpovídá odstínu výrobku
useň může ztmavnout, ale skvrny budou odstraněny
Na odstraňování skvrn od vody existují speciální přípravky. Podle intenzity používání ošetřete 2-3 krát ročně krémem, který odpovídá odstínu produkt

Produkty ze semiše a nubuku jsou zvláště citlivé na přemokření, což se může projevit odbarvením na části vlasu.


Nový výrobek prosím používejte tak, aby nedocházelo k jeho znečištění nebo rychlému opotřebení. Po použití výrobek odložte tak, aby se zachoval jeho tvar.
Nerovnoměrná kresba líce, částečná rozdílnost barevného odstínu a přírodní významné znaky (jizvy, vrásky) nejsou vadou, ale zdůrazňují přírodnost usně, lýka a proutí.
Kabely, kožené kabelky, kožené kabelky přes rameno, kožené kabelky crossbody,  aktovky, tašky přes rameno a peněženky jsou vyráběny z různých materiálů a každý z nich má své specifické vlastnosti a způsob údržby. Kovové ozdoby kabelek mohou v průběhu užívání očernit materiál kabelky.

 

Více o tom, jak čistit koženou kabelku se dozvíte ZDE.

Slevy a discount
neustále slevy a akcie

Vrácení zboží
do 30 dnů od zakoupení zboží.

Možnost placení kartou
Mastercard, Visa

100% originální zboží
garance nejvyšší kvality