Jaké kabelky ve světě známe?

JAKÉ KABELKY VO SVĚTE ZNÁME?

 

V současné konzumní době máme ve světě množství kabelek, které se kategorizovány do jednotlivých názvů jako jsou POUCH BAG, WRISTLET BAG, ENVELOPE BAG, CLUTCH BAG, BOSTON BAG, SINGLE BAG. V dnešním blogu Vám chci přiblížit, co znamenají jednotlivé názvy.

                                      

                                                                                                 POUCH BAG/ VRECKOVÁ KABELKA

Jde o malou tašku, která se obvykle zapíná horním zapínáním na zip. Může se nosit v rukou nebo se dá použít na uchycení menších předmětů ve větší kabelce. Historie této kabelky sahá do středověku, kde byla navržena jako sáček se šňůrkou.

           

                                                                                                 

 

WRISTLET BAG/ KABELKA NA ZÁPĚSTÍ
Jde o peněženku nebo kabelku, které mají malý popruh, díky čemuž kabelku nebo peněženku můžete nosit kolem zápěstí. Popruh je pohodlný, můžete si ho obtočit kolem zápěstí a uvolnit si tak ruce.

 

 

                                                                                     ENVELOPE BAG/ OBÁLKOVÁ KABELKA

Jde o tenkou kabelku  s trojúhelníkovým uzávěrem, která připomíná dekolt. Je to lepší volba pro lidi, kteří nepreferují zapínaní na zip. Kabelka se používá většinou na večerní příležitosti, do které vejdou základní hygienické záležitosti.

 CLUTCH BAG/ PSANÍČKO

Jde o typ kabelky, pro které je typické, že nemá prodloužené ramínka, rukojeť. Díky své kompaktní velikosti se obvykle nosí na večerní příležitosti a pro přenášení minimálního množství nezbytných věcí, jako jsou telefon, kreditní karty a malé kosmetické záležitosti.   Taška je původem z města Mosul v severním Iráku.

 

                        kožené kabelky na večerní príležitost   

 

BOSTON BAG/KABELKA V TVARE SUDKA       

Ide o kabelku v tvare sudka so zapínaním na zips a ručne prenášané pomocou dvoch horných rúčok.  Jde o typ kabelky podobné cestovní taška, která je zespodu podlouhlá. Na obou koncích je zúžení. V 90 letech 19 století newyorské ženy měly ve svém šatníku jemnější kabelky a boty, jak je sestry z Bostonu. V průběhu času se název Boston Bag stal používaným jménem pro každou kabelku s krátkou rukojetí.

kožené kabelky černé lesina   

SINGLE HANDLE/BIRKINAS

Je to kabelka, taška, kterou řadíme mezi větší kabelky s jednoduchou rukojetí, určené pro ženy na uložení osobních předmětů a věcí denní potřeby. Kabelka Kelly od Hermese jako jedna z prvních tašek dostala své jméno po zpěvačky Jane Birkin. Kabelka je ve společnosti považována za prestiž a symbol bohatství díky své vysoké ceně, což se odráží na její kvalitě.
 
kožené luxusní kabelky
 
S láskou EMOTYS. CZ

Slevy a discount
neustále slevy a akcie

Vrácení zboží
do 30 dnů od zakoupení zboží.

Možnost placení kartou
Mastercard, Visa

100% originální zboží
garance nejvyšší kvality