Typy kůže

Přírodní kůže je surovina, která se používá na výrobu kožených kabelek, bot nebo galanterie. Je pevná, pružná, čímž je odolná vůči opotřebení. Je nenapodobitelná. Navzdory různým snahám výrobců se ji nikdy nepodařilo nahradit žádným syntetickým materiálem. V dnešním blogu se vám budu snažit přiblížit, jaké typy kůže známe a jaké jsou jejich vlastnosti.

 

 

 

 

Hovězí kůže:
Většina kabelek je vyrobena z hovězí kůže. Struktura kůže po celé délce není stejná, liší si. Jde o pevnější typ kůže, které se vyznačuje i specifickou vůní.
 
 
 
Buffalo kůže:
Jde o silný typ kůže. Povrh kůže není úplně vyhlazený, připomínající kamínkový vzhled. Jde o přírodní typ kůže, o čemž nás přesvědčí jemné pórek na jejím povrchu.
 
 
 
Ovčí kůže:
Jde o tenký, měkký typ kůže, .Štruktúra kůže je jemná, zrnitá a velmi pórovitá. Jelikož jde o jemný, tenký typ kůže, nemá dlouhou životnost, jak je to v případě hovězí nebo buffalo kůže.
 
 
 
Jelenice:
Jde o velmi pružný a měkký typ kůže. Je snadno omyvatelná. Tento typ kůže je velmi odolný vůči oděru. Jelenia kůže si využívá hlavně k výrobě kabelek a peněženek.
 
 
 
Vepřová kůže:
Jde o typ kůže, která se vyznačuje vysokou prodyšností. Kůže je měkká, tenká. Štuktúra připomíná tvar zrna. Vepřová kůže se využívá na výrobu kvalitních kožených kabelek, peněženek, bot, opasků.
 
 
 
Hadí kůže:
Struktura kůže závisí hlavně o typu hada. Jde o výrazný vzor. Z tohoto typu kůže se vyrábějí hlavně luxusní drahé kabelky, boty a peněženky. Používá se hlavně ve výrobě prestižních značek jako Gucci, Chanel.
 
 
 
Telecí kůže:
Je to typ kůže, který se používá hlavně při výrobě vysoce kvalitních kabelek a peněženek. Štrukútra kůže připomíná nejjemnější zrno.
 
 
 
Kozí kůže:
Kozí kůže se používá při výrobě vysoce kvalitních a luxusních kabelek. Vysoká kvalita se odráží při ceně. Kůže je pevná, tenká. Struktura připomíná jemné zrno. Vzor kůže na výrobcích je pravidelný.
 
 

Slevy a discount
neustále slevy a akcie

Vrácení zboží
do 30 dnů od zakoupení zboží.

Možnost placení kartou
Mastercard, Visa

100% originální zboží
garance nejvyšší kvality