Jak si nastavit kód na kufry od nás?

 

Pokud jste si zakoupili cestovní kufr z naší stránky, tak po jeho rozbalení vás určitě zajímá, jak si nastavit kód, tak aby nemohl nikdo do něj nakouknout, pouze vy a ti, kteří znají váš kód.

cestovní kufry emotys

 

Kufry, které od nás zakoupíte, mají dva druhy zámků.

1. Jednoduchý zámek

Jeden zámek je jednoduchý, to znamená, že nemá označení TSA, ale prakticky nemá označení žádné. Tento kufr je zajištěn pouze vámi samotnými, nikdo k němu nezíská přístup, pouze v případě, pokud by bylo nutné (nějaká zvláštní kontrola, zda v případě nouze) obsah v daném kufru zkontrolovat a nelze od něho získat jiným způsobem kód. V tomto případě je nutné zámek násilně otevřít, precvaknúť a tím natrvalo poškodit. Děje se to jen v případech zvláštní kontroly, bezpečnosti, když se něco nezamlouvá například na letišti. Děje se to při podezření na nějakou přepravu zakázaných věcí, které je nutné z kufru odstranit a tím zabebezpečiť ochranu dalších pasažérů.

Nelekejte se, toto se neděje běžně :), tedy v případě, že nemáte v úmyslu něco jiného, ​​než jen cestovat.

 

zamek cestovní kufor

 

Vraťme se tedy k tématu, jak nastavit tento jednoduchý zámek. Když dostanete od nás cestovní kufr, tak je nastaven na kód 0-0-0. Tímto kódem ho otevřete a můžete si ho nastavit na svůj kód.

POSTUP:

1. Otevřete zámek, který je naprogramován na kombinaci číslic 0-0-0 Takto:

a. Ujistěte se, že zipy, které jsou v západkách kódovacího zámku se volně pohybují, ale pouze v tom případě, že jsou nastaveny na kombinaci 0-0-0.
b. Posouvejte knoflík na kódování zámku ve směru nahoru a zároveň ho přidržujte.
c. V západkách vidět, že se tam nacházejí kované ěžce, které po stisknutí a zadání správného kódu samy vyskočí. Pokud je kód nesprávný, tak zipy zůstanou na místě.

 

2. Držte tlačítko ve směru nahoru a nastavte si svůj vlastní kód v číslech. Nezapomínejte nato, že od nastavení si ho musíte zapamatovat. Pro jistotu si ho někde poznamenejte.

3. Uvolněte tlačítko zpět a vaše osobní číslo je naprogramováno. Můžete si vyzkoušet kufr zavřít a opět otevřít, zda vše funguje jak má.

 

Běžci zipu můžete vložit do západky pouze tehdy, když je zámek nastaven na vašem kódu. Když je tam vložíte a zámek nastavíte na jinou číselnou kombinaci, jako je vámi nastavená, tak běžci budou pevně ukotvené v zámku.

 

2. Zámek TSA

Druhý zámek, který můžete na kufry od nás mít je zámek TSA. Zjistíte to jednoduše, je to na daném zámku napsané. Zámky TSA - Transportation Security Administration v překladu přepravní bezpečnostní zpráva- vznikly z důvodu zvýšení bezpečnosti při přepravě v USA, na základě události pádu dvojčat 11.09.2001. Pracovníci jsou pověřeni kontrolovat kvůli bezpečnosti i zavazadla a tak díky systému TSA není nutné otevírat kufr, protože klíč od TSA bezpečnostního zámku vlastní takzvaní TSA AGENTI, kteří v případě pokud nestačí projetí obsahu zavazadla pouze skenovacím přístrojem a je nutné zavazadla otevřít, otevřou váš kufr univerzálním TSA klíčem. Není tedy třeba zámek zničit.

 

zamek emotys

 

Nezapomínejte, že tyto zámky jsou vám jako majitelům doručeny bez klíče, tedy fyzicky ho nedostanete. Mají ho jen TSA agenti. Moderní TSA zámky mají i indikátor, kdy si dozvíte, že váš kufr byl otvrený takovýmto způsobem.

Jak si nastavit zámek TSA na vlastní kód.

POSTUP:

1. Otevřete zámek, který je naprogramován na kombinaci číslic 0-0-0 Takto:
a. Ujistěte se, že zipy, které jsou v západkách kódovacího zámku se volně pohybují, ale pouze v tom případě, že jsou nastaveny na kombinaci 0-0-0.
b.Vysuňte je ven.
c. Vezměte si například pero a stiskněte malý knoflík na bezpečnostním zámku. Je to tlačítko RESET (1). Musíte slyšet zvuk kliknutí.
d. Kruhové číselníky si nastavte na požadovanou číselnou hodnotu. Nezapomínejte nato, že od nastavení si ho musíte zapamatovat. Pro jistotu si ho někde poznamenejte.
e. Uvolněte tlačítko RESET a číselný kód máte nastaven.

Pokud kufr má kromě klasického modelu ještě hlavní knoflík A a také knoflík RESET spolu, tak v tomto případě musíte ještě po kroku c. a d. stisknout hlavní knoflík A. a až tehdy uslyšíte kliknutí.

 

Milí klienti, věříme, že jsme vám nastavení daného kódu na cestovních kufrech od nás vysvětlili dostatečně. Pokud by vám nebylo však něco jasné, tak nás kontaktujte. Přejeme vám hodně šťastných kilometrů s kufry od Emotys.cz.

 

Zdroj obrázků: www.google.cz

 


.

Slevy a discount
neustále slevy a akcie

Vrácení zboží
do 30 dnů od zakoupení zboží.

Možnost placení kartou
Mastercard, Visa

100% originální zboží
garance nejvyšší kvality