Jak poznat pravou kůži?

Mnoho žen touží vlastnit kvalitní koženou kabelku, ale obává se, zda materiál, ze které je kabelka vyrobena je opravdu pravá kůže ,. Strach z koupě, az neznalost z pravosti kůže je silnější, a proto se často kloní k názoru ,,raději si ji nekoupím kabelku a budu mít jistotu, že nepřijdu o své peníze."

Abychom vám pomohli vyřešit tento problém, připravili jsme pro vás blog, ve kterém se dočtete o tom, jaké jsou základní znaky pravosti kůže a jak snadno rozpoznáte, zda jde skutečně o kabelku z pravé nebo z umělé kůže. 

Je to velmi jednoduché, čtěte dále.
Zaměřte se na tyto faktory:
 
 
1. Štítek
Pokud jste zakoupili výrobek z pravé kůže, štítek by měl obsahovat tuto informaci. Údaje o tom, že kabelka je vyrobena z pravé kůže můžete najít nejen na štítku, ale i uvnitř kabelky. Obvykle výrobci uvádějí: Vera Pelle, Borse in Pelle, Made in Italy, Pravá kůže, Genuine Leather, což v překladu u všech slov znamená pravá kůže nebo vyrobené v Itálii. Můžete se setkat také s informací, pravá kůže nebo vyrobené z přírodních vláken. Pokud jde o kabelku ze syntetiky, takovou informaci na kabelce určitě nenajdete. Může se stát, že kabelka bude z eko kůže a bude obsahovat kožené prvky. V tom případě kabelku nepovažujeme za koženou a tato informace se musí nacházet na štítku kabelky.
 
 
pravost kožené kabelky |Emotys.cz|
2. Dotyk
Už při prvním kontaktu s kabelkou můžete zjistit, zda jde o umělý nebo přírodní pravý materiál. Pravá kůže je velmi příjemná na dotek, je pružná, povrch kůže není vždy rovnoměrný a její vzhled není vždy na 100% dokonalý, jako je to při kabelce vyrobené ze syntetiky. Eko kůže není pružná a při jejím dotyku určitě rozpoznáte, že je umělá, protože má póry, které jsou pravidelné a stejné velikosti, přičemž kabelka z pravé kůže má póry, které nejsou rovnoměrné a stejně velké.

3. Vůně
Vůně na kožené kabelce je rychle zapamatovatelná. Na některých druzích kůže můžete dokonce cítit živočišný pach, který je přírodní. V případě kožené kabelky byste určitě neměli cítit zápach po chemikáliích, jako je tomu v případě kabelky z eko kůže.


Obrázek: Kožená kabelka Rozmari z Emotys.cz
 
4. Okraje
Okraje kabelky z pravé kůže nejsou rovnoměrné a mají nepravidelný vzhled. Okraje na kabelce z eko kůže jsou naopak rovnoměrné, dokonce připomínají plast.
 
5. Pokropte ji vodou
Další účinný recept na přezkoumání pravosti kůže je pokropení kabelky čistou vodou. Pokud jde o koženou kabelku tak pravá kůže vodu v malé mířené absorbuje, což nemůžeme říct o kabelkách z eko kůže.

6.Zkuste kůži podpálit.
Pokud vám tyto body nepomohly a stále nejste přesvědčena o tom, že kabelka je pravá, zkuste kabelku podpálit. Najděte nenápadně místo na kabelka a podpalte ho. Kůže nikdo nehoří, zato syntetika ano a dokonce tak, že se smrští a zapáchá. Je to nejúčinnější způsob, který vás přesvědčí o pravosti, respektive nepravosti kůže.
 
7. Test kvality
Pokud vás tyto faktory nepřesvědčí o tom, že jde o výrobek z pravé kůže, poslední možností je podstoupit test kvality.

Abychom naše klienty ubezpečili a zbavili strachu, zda kožená kabelka zakoupena na Emotys.cz je opravdu pravá,  podstoupili jsme test kvality na Zkušební kožedělná a textilních materiálů a výrobky v České republice. Náhodně z eshopu byly vybrány kabelky na preskúmatie a zjištění, zda se opravdu jedná o pravou kůži. Posúdenie bolo provedeno pomocí laboratórni optiky ( zn. Carl Zeiss Jena – 20 x zvětšíjíci) v souladu s ČSN EN ISO 17131 Usně – Mikroskopická identifikace usně.

Na základě organologického posouzení bylo zjištěno, že všechny kabelky byly vyrobeny z pravé kůže:

 

Posudek na pravost kožené kabelky

Made with love Emotys.cz.

Slevy a discount
neustále slevy a akcie

Vrácení zboží
do 30 dnů od zakoupení zboží.

Možnost placení kartou
Mastercard, Visa

100% originální zboží
garance nejvyšší kvality